Undersökning från Object First: 70 procent av IT-specialister säger att AI-drivna cyberhot ökar stressen på arbetsplatsen

Object First stärker sin partnersatsning i Norden med Sabrina Sandhu

Publicerat av: Redaktionen

Object First, företaget som erbjuder ransomware-säker lokal backup-lagring, meddelar idag att man har utsett Sabrina Sandhu till partneransvarig för Norden.

Sandhu kommer att ansvara för att etablera strategiska relationer med återförsäljare, distributörer och teknikpartners i Sverige, Norge, Danmark och Finland.

Object First stärker sin partnersatsning i Norden med Sabrina Sandhu

Sabrina Sandhu

Denna nya ledande roll stärker Object Firsts engagemang för att hjälpa nordiska kunder att uppnå motståndskraft mot ransomware och andra cyberhot.

Stöd till nordiska partners för att leverera oföränderligt dataskydd

Sandhu kommer att ge partnerna möjlighet att erbjuda moderna dataskyddslösningar samtidigt som hon ökar kännedomen om Object First och Ootbi (Out-of-the-Box Immutability), företagets skräddarsydda, oföränderliga backup-lagringslösning för Veeam.

Sandhu har omfattande erfarenhet från den nordiska IT- och teknikbranschen, med fokus på partnerutveckling, försäljning och affärstillväxt. Bland hennes senaste roller finns nordisk försäljningschef för Pax8 och dessförinnan partnerutveckling för Microsoft.

  • Undersökning från Object First: 70 procent av IT-specialister säger att AI-drivna cyberhot ökar stressen på arbetsplatsenSabrina är ett värdefullt tillskott till det nordiska teamet när vi utökar vårt partnernätverk och når fler kunder, säger Pete Hannah, VP Sales, Western Europe på Object First. Partner spelar en avgörande roll i att hjälpa nordiska företag att hantera dagens växande cyberhot. Sabrinas erfarenhet kommer att bidra till att stärka dessa relationer och ge fler partners tillgång till helt oföränderlig lagring av säkerhetskopior, till nytta för deras slutkunder. Tillsammans hjälper vi fler företag att förbättra sin cyberresiliens och säkerställa att deras data kan återställas mycket snabbt oavsett vad som händer.
Om Object First

Object Firsts on-premises backup-lagring med absolut oföränderlighet är det ultimata skyddet mot ransomware. Med fokus på säkerhet, enkelhet och prestanda hjälper vi kunder med Veeams lösningar att bli robusta mot cyberhot. För mer information, besök www.objectfirst.com, följ oss på vår blogg, LinkedIn och Instagram.

Relaterade Artiklar

Vi använder cookies och andra identifierare för att förbättra din upplevelse. Detta gör att vi kan säkerställa din åtkomst, analysera ditt besök på vår webbplats. Det hjälper oss att erbjuda dig ett personligt anpassat innehåll och smidig åtkomst till användbar information. Klicka på ”Jag godkänner” för att acceptera vår användning av cookies och andra identifierare eller klicka ”Mer information” för att justera dina val. Jag Godkänner Mer Information >>

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00