ISE 2026: PPDS presenterar de första ”AI-klara” Philips Digital Signage-skärmarna i Barcelona

ISE 2026: PPDS presenterar de första ”AI-klara” Philips Digital Signage-skärmarna i Barcelona

Publicerat av: Redaktionen

Föreställ dig detta: PPDS tänjer på innovationsgränserna på ISE 2026 med debuten av AI-redo Philips Signage – ett av årets stora höjdpunkter i Barcelona

 PPDS återvänder till ISE (Philips monter 3N500) med spännande nya partnerskap, avancerade AV-lösningar och lanseringen av de mest innovativa och intelligenta Philips Professional Displays hittills, bland många aktiviteter på Fira de Barcelona (3–6 februari).

PPDS, den exklusiva globala leverantören av Philips Professional Displays och kompletterande lösningar, är glada att bekräfta sin medverkan på ISE 2026. Besökare kan förvänta sig ännu ett storslaget och innehållsrikt evenemang där hållbarhet, samarbete och kraften i artificiell intelligens står i fokus i monter 3N500.

ISE 2026 förväntas bli ett av de mest dynamiska och interaktiva åren hittills för PPDS, som kommer att presentera sin mest avancerade portfölj av Philips Professional Displays och mjukvarulösningar någonsin. Digital signage, ePaper, interaktiva skärmar, dvLED (inomhus, utomhus och AIO) och professionella TV-apparater kommer att förvandla montern till en aktivitetspulsande visuell upplevelse.

Philips-montern kommer att vara uppdelad i dedikerade zoner, bland annat retail, utbildning, corporate, food & beverage, transport, offentliga miljöer och hotell- och restaurangbranschen.

Uppslukande upplevelser

ISE 2026: PPDS presenterar de första ”AI-klara” Philips Digital Signage-skärmarna i BarcelonaFör ISE 2026 introducerar Philips-montern temat ”Föreställ dig det”, där besökare uppmanas att utforska gränserna för sin fantasi med hjälp av skärmar och mjukvara som utvidgar möjligheterna med artificiell intelligens (AI). I monter 3N500 kan besökare till och med bokstavligen stiga in i bilden och bli en del av upplevelsen.

Ron Cottaar, Global Marketing Director på PPDS, kommenterar:
”På ISE 2025 överraskade vi besökarna med AI-infuserade målningar inspirerade av mästare som Rembrandt, vilket förvandlade vår monter till ett spektakulärt galleri där konstverken kom till liv. I år tar vi det ännu längre: vi vill skapa en mer interaktiv och uppslukande upplevelse där besökarna blir en del av vår berättelse.”

Framtidssäkra lanseringar

PPDS bekräftar att besökare som kommer till Philips-montern kommer att vara de första att få uppleva en rad lanseringar, inklusive nya digital-signage-skärmar och professionella TV-modeller av nästa generation.

Genom att tänja gränserna för innovation och fantasi kommer sortimentet att innehålla nya, uttrycksfulla formfaktorer, ultraslimmade designer och banbrytande funktioner.

PPDS kommer också att presentera en förbättrad serie signage-skärmar, inklusive de första AI-redo Philips Signage-modellerna, designade för att leverera den processorkraft som krävs för dagens och morgondagens AI-behov.

Andrea Barbuti, Global Product Management Lead EMEA på PPDS, tillägger:
AI är inte längre bara ett modeord. Användningen växer snabbt, och företag över hela världen utforskar aktivt hur AI kan förbättra deras verksamhet och måluppfyllelse. Digital signage kan spela en central roll i dessa initiativ.”

LED gjort enkelt

Och det slutar inte där. Med det fortsatta växandet av Philips LED-portföljen, både inomhus och utomhus, kommer PPDS att lansera en ny, mycket intuitiv online-lösning som hjälper företag, arkitekter och integratörer att enklare filtrera, välja och specificera Philips LED-teknik.

Philips Wave och dess ProStore kommer också att presentera nya funktioner och partnerskap under evenemanget. Den molnbaserade Philips Wave-plattformen erbjuder ett moderniserat tillvägagångssätt för att hantera, övervaka och styra stora displayflottor, vilket frigör den fulla potentialen hos Philips Professional Displays.

Hållbarhet

Precis som tidigare år kommer hållbarhet att spela en nyckelroll för PPDS på ISE 2026, både i montern och utanför.

PPDS kommer att vara sponsor och partner för ISE Sustainability Hackathon för andra året i rad.

I montern kommer PPDS att visa de senaste framstegen inom energieffektivitet och miljövänliga funktioner i både nya och befintliga lösningar.

Företaget kommer även att dela uppdateringar från sina partnerskap med FC Barcelona och Oracle Red Bull Racing, inklusive särskilda erbjudanden och utmärkelser för besökare.

Jae O Choi Park, EMEA Commercial Head på PPDS, avslutar:
”ISE är ett av årets största evenemang för oss, och vi ser verkligen fram emot att återvända till Barcelona för att visa upp några av de fantastiska innovationer vi har arbetat med. Jag ser fram emot att välkomna partners, kunder och press till Philips-montern 3N500 — det kommer utan tvekan att bli ännu ett fantastiskt år.”

För gratis registrering till ISE 2026, klicka här och ange koden: PHILIPS

Relaterade Artiklar

Vi använder cookies och andra identifierare för att förbättra din upplevelse. Detta gör att vi kan säkerställa din åtkomst, analysera ditt besök på vår webbplats. Det hjälper oss att erbjuda dig ett personligt anpassat innehåll och smidig åtkomst till användbar information. Klicka på ”Jag godkänner” för att acceptera vår användning av cookies och andra identifierare eller klicka ”Mer information” för att justera dina val. Jag Godkänner Mer Information >>

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00